fbpx

Częste pytania - ImpactJOB

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania.

 

Jeżeli nie znajdziesz tu interesujących Cię informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie lub wyślij e-mail. Postaramy się jak najszybciej rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości!

 

1. Czy wyjazd do pracy za pośrednictwem impactJOB jest bezpieczny?

ImpactJOB to agencja pośrednictwa pracy posiadająca wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (numer KRAZ 14019) Działamy legalnie i współpracujemy ze sprawdzonymi pracodawcami z Niemiec i Austrii. Przed wyjazdem otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące pracodawcy, miejsca pracy, miejsca zakwaterowania oraz wynagrodzenia. Zależy nam, żebyś był/a w pełni zadowolony/a z naszych usług, dlatego w razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości, zawsze służymy pomocą.

 

2. Czy muszę znać język niemiecki?

W większości przypadków wymagana jest przynajmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego, umożliwiająca codzienną komunikację w pracy, jak i poza nią. Większość pracodawców, z którymi współpracujemy przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu dzwoni do kandydatów w celu weryfikacji znajomości języka niemieckiego.

Nie jesteś pewien, czy Twój poziom niemieckiego jest wystarczający do podjęcia pracy? Zadzwoń do nas, zweryfikujemy Twoją znajomość języka niemieckiego i postaramy się dobrać odpowiednią ofertę.

 

3. Czy mam szansę na pracę bez znajomości języka niemieckiego?

Większość zagranicznych pracodawców wymaga przynajmniej komunikatywnej znajomości języka niemieckiego. Zachęcamy jednak do wysłania CV, nawet jeżeli Twój poziom niemieckiego jest słabszy- w przypadku pojawienia się ofert, gdzie znajomość języka nie jest wymagana, na pewno się z Tobą skontaktujemy.

 

4. Czy posiadacie oferty również dla niewykwalifikowanych pracowników?

Tak, oczywiście. Posiadamy oferty pracy również dla osób bez wykształcenia w konkretnych zawodach.

Cały czas prowadzimy nabór na pracowników magazynów, pracowników produkcji czy personel sprzątający. Wymogiem jest jednak komunikatywna znajomość języka niemieckiego.

 

5. Czy będę zatrudniony w oparciu o umowę o pracę?

Tak, zagraniczni pracodawcy, z którymi współpracujemy to agencje pracy tymczasowej, które zatrudniają pracowników w oparciu o umowę o pracę wraz z całym pakietem socjalnym (ubezpieczenie, składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, prawo do urlopu).

 

6. Czy firma zapewni mi zakwaterowanie?

Tak, współpracujemy wyłącznie z pracodawcami, którzy zapewniają zakwaterowanie pracownikom. Przed wyjazdem zawsze podajemy szczegóły dotyczące oferty, w tym adres oraz koszt zakwaterowania, tak by po przyjeździe nic Cię nie zaskoczyło.

 

7. Czy firma zwraca koszty podróży?

Nie, koszty podróży pracownicy pokrywają we własnym zakresie.

 

8. Czy brak własnego samochodu mnie dyskwalifikuje?

Własny samochód jest oczywiście atutem, ale nie jest warunkiem koniecznym do podjęcia pracy. Przedstawiając Twoją kandydaturę pracodawcy informujemy go, iż nie posiadasz własnego samochodu.

W razie potrzeby pomożemy Ci znaleźć połączenie autokarowe.

Staramy się także tworzyć teamy 2-osobowe, gdzie jedna z osób wyjeżdżających do pracy posiada samochód, tak byś bez problemów mógł dotrzeć do miejsca pracy.

 

9. Czy firma pobiera prowizję za znalezienie mi pracy?

Absolutnie nie. ImpactJOB nie pobiera od kandydatów żadnych opłat za pośrednictwo.

 

10. Czy w razie problemów w czasie pobytu za granicą mogę liczyć na Waszą pomoc?

Oczywiście, nasze telefony działają cały czas, a nie tylko między 9-17 :-) W razie jakichkolwiek pytań, problemów lub wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji i dołożymy wszelkich starań, by jak najszybciej je wyjaśnić.

 

11. Czy obowiązuje dzień próbny? I co w przypadku, gdy nie przebiegnie on po mojej myśli?

Tak, w większości przypadków obowiązuje dzień próbny. W przypadku niepowodzenia staramy się jak najszybciej znaleźć dla Ciebie nową ofertę.

 

12. Czy przysługuje mi prawo do urlopu?

Tak, oczywiście. Z zagranicznym pracodawcą podpisujesz umowę o pracę, która gwarantuje Ci prawo do urlopu.

 

13. W jaki sposób mogę aplikować?

Sposobów jest kilka.

Jeżeli zainteresowała Cię konkretna oferta, wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie załączając CV.

Jeżeli żadna z ofert nie spełnia Twoich wymagań możesz do nas zadzwonić, wysłać maila lub wypełnić nasz formularz zgłoszeniowy. Skontaktujemy się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie.

 

14. Jak zwiększyć szansę na pozytywne rozpatrzenie mojej aplikacji?

Pamiętaj, żeby w CV podać jak najwięcej informacji dotyczących Twojego doświadczenia zawodowego. Do aplikacji warto dołączyć świadectwa ukończenia szkoły, uprawnienia lub dodatkowe certyfikaty. Ale spokojnie, nasz konsultant udzieli Ci wskazówek i podpowie, jakie dokumenty są konieczne a także dopyta o brakujące informacje, by Twój profil wysyłany do pracodawcy był w pełni profesjonalny.

 

15. Czy muszę wysłać dokumenty w języku niemieckim?

Nie, wystarczą dokumenty w języku polskim. My zajmiemy się przygotowaniem Twojego profesjonalnego profilu w języku niemieckim i wyślemy go do pracodawcy zagranicznego.

 

16. Czy w przypadku odrzucenia mojej kandydatury przez pracodawcę, mam szansę na otrzymanie innej oferty?

Oczywiście. ImpactJOB będzie z Tobą w stałym kontakcie, będziemy Cię informować o przebiegu procesu rekrutacji a w razie odrzucenia Twojej aplikacji, będziemy starać się znaleźć dla Ciebie nowe oferty w możliwie najkrótszym czasie.

 

17. Wyjechałem/am do pracy, ale nie jestem z niej zadowolony/a. Czy mogę zmienić pracodawcę lub zakład pracy?

Tak. Musisz jednak zgłosić nam taki fakt i pamiętać o złożeniu wypowiedzenia oraz jego okresie u obecnego pracodawcy. Konsultanci impactJOB udzielą Ci wszelkich potrzebnych informacji.

 

18. Co mam zrobić, jeżeli przydzielone mieszkanie mi nie odpowiada?

W pierwszej kolejności musisz zgłosić nam lub pracodawcy ten fakt. Razem postaramy się rozwiązać Twój problem.

 

19. Czy przed wyjazdem muszę podpisać umowę z impactJOB?

Tak, przed wyjazdem z każdym podpisujemy umowę kierowania do pracy. Umowa ta jest dla Ciebie gwarancją zatrudnienia.

 

20. Zamiast zgłoszenia internetowego lub rozmowy telefonicznej wolę rozmowę osobistą. Czy na rozmowę rekrutacyjną mogę przyjść do biura impactJOB?

Oczywiście, serdecznie zapraszamy! Będzie nam bardzo miło poznać Cię osobiście!

ImpactJob logo

Szukasz pracy

w Niemczech, lub Austrii?

 

zadzwoń

+48 602 434 664

lub wypełnij

formularz zgłoszeniowy

Kontakt

budowlaniec - praca za granicą